PAYLAŞ

Protez saç, kellikle mücadele vermekte olan insanların veya daha sağlıklı saçlar ile insan içine karışmayı dileyen insanların başvurmuş olduğu şahane bir yöntemdir. Bu saç protezi, Max Factor tarafından 1950 yılında bulunmuş ve geliştirilmeye başlanmıştı. Genellikle Hollywood film başrollerinde uygulanmakta olan saç protezi, daha sonraları tüm dünya genelinde sık bir biçimde kullanılmaya başlanmıştı. İnsanlar tarafından oldukça ilgi duyulan saç protezi, insandan insana yani bünyeden bünyeye göre etkileri bulunmaktadır. Bu etkilerden başlıca olanı saç kaşıntısıdır. Protezin kafa derisine konulmasının ardından zamanla kaşıntı gibi problemler ortaya çıkabilmektedir. Ancak bazı kişilerde bu durum geçerli olmamaktadır. Bu insanlar geceleri bile protezle uyumasına rağmen herhangi bir problemle karşılaşmamaktadır. İmaj değişikliği yapmak isteyen kişilere en başta protez saç uygulaması tavsiye edilmektedir.
Bu işlemi İstanbul’da veya Ankara’da yapan birçok doktor bulunmaktadır. Saç ekimine nazaran daha kolay ve sağlıklı olan protez saç uygulaması, doktorlarınız tarafından kafa derinize en uygun bir biçimde tasarlanmakta ve buna göre bir protez saç satın almanız istenmektedir. Protez saçları bulabileceğiniz birçok adres bulunmaktadır. Ancak bu adresler üzerinden protez saç satın almadan hemen öncesinde firmanın güvenliğini ve hijyene uygun olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. Takma saçlar günümüzde pazarlarda bile bulunmaktadır. Buralardan saç satın almanız son derece güvensiz bir işlem olacaktır ve böylelikle kafa derinize çok büyük hasarlar oluşturabilecektir. Bu nedenlerden ötürü öncelikli olarak bir doktor gözetimine girmeli ve doktorunuzun verdiği talimatlar neticesinde protez saç arayışına girmeniz gerekmektedir.
Tüm bunların yanı sıra protez saç uygulamasını tüm kadınlar kullanabileceği gibi tüm erkeklerde kullanabilmektedir. Ancak protez saçları kullanmaya geçmeden önce bilmeniz gereken birkaç unsur bulunmaktadır. Saçlarınız gayet sağlıklı ve sadece imajdan ötürü protez saç uygulamasını kullanmak istiyorsanız, bu durumu kesinlikle tavsiye etmemekteyiz. Çünkü bu durumdan ötürü sağlıklı olan saçlarınız bile ilerleyen zamanlarda sağlıksız bir türe dönüşebilmektedir. Bunun yanı sıra protez saç fiyatları her kafa derisine ve saç uzunluğuna göre değişiklikler göstermektedir. Size en uygun protez saçları internet üzerinden bulabilmeniz mümkün olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here