PAYLAŞ

Protez Saç Nedir?

Protez saç, saçsızlık ile karşılaşan ve bu durumdan oldukça rahatsızlık duyan kişiler için uygulanan kozmetik bir yöntemdir. Kişinin saç analizleri yapıldıktan sonra saçı olmayan bölgelere özel yapıştırıcı ürünler ile Protez saç kişinin saçsız alanlarına uygulanır. Ayrıca uygulanan bu kozmetik yöntemlerin geri dönüşleri de olmaktadır. Yani kişinin herhangi bir memnuniyetsizliği ve uygulama sonrasında sağlık şikayetleri olur ise yapılan uygulama geri döndürülebilir. Fakat uygulama öncesinde kişinin istediği saç modeli ve cilt uygunluğu test edilip sonrasında uygulamaya geçilmesi gerekmektedir. Kullanılan yapıştırıcılar ve ürünler su bazlı olup tamamen cilt dostudur. Bu nedenden dolayı sağlık sorunları kalitesiz ve üretime aykırı bir durumda üretilmiş ise meydana gelmektedir.
Protez saç üretiminde farklı malzemeler kullanılabilmektedir. Örneğin tamamen deri yapılan Protez saçlarda vardır bir kısmı deri bir kısmı ise lace denilen şeffaf ve hava alınabilen bir maddeden de üretilebilmektedir. İki üründe kaliteli ve orijinal üretildiği takdirde kişinin saç ve deri yapısına sağlığı bozacak bir etkisi olmamaktadır. Protez saç tamamen saçsız olan ve ya saçlarının bir bölümünde dökülme olan herkeste uygulanabilir. Kadın ve erkek fark etmeden saçsız olmalarından şikayetçi olan kişiler bu uygulamadan faydalanabilmektedir. Bu uygulama aynı zamanda saç modelini değiştirmek isteyen kişilerde ve film çekimlerinde kişilerin karakterlerindeki değişimlerde de uygulanmaktadır. Yani oldukça yaygın bir uygulamadır ve başarı oranı neredeyse %100’e yakındır. Tabi ki bu oranı işi gerektiği ve olması gibi yapan yerlerde yaptırdığınız sürece garanti ederiz. Sizin bütçenizde memnun olmanı ile doğru orantılıdır. Fakat gerçekten istediğiniz ve hayalinizdeki gibi bir saç istiyorsanız bütçenizden biraz fedakarlık yapmanız gerekmektedir. Bu uygulama maliyetlidir. Genellikle diğerleri ile arasında uçuk fiyat farkı veren kişiler kalitesiz ürünleri kullanmaktadır.
Protez saç doğal saçlardan üretilmektedir. Fakat yan sanayi ve kalitesiz ürünlerde üretilmektedir. Hatta pazarlarda bile satılabilmektedir. Bu ürünleri kesinlikle kullanmamanızı söylüyoruz. Sağlığınıza zararı olabilir ve alerjik reaksiyonlar başlatabilir. Protez saç tamamen kişinin saç ve cilt özelliklerine göre uygulanmaktadır. Yani kişiye özeldir. Dışarıdan alınan hazır ürünler sizlere istediğiniz sonuçları vermeyecektir.

 

— Bu makale Uzman Doktorlarımız tarafından hazırlanmıştır, aşağıda ki formdan yorum olarak soru/görüş/önerilerinizi belirtebilirsiniz. —

5 YORUMLAR

    • Merhabalar aslı hanım gerekli iletişim adreslerinizden sizlerle mesai saatleri içerisinde iletişime geçeceğiz.

  1. Arkadaşlar ben protez saç uygulamasını yaptırdım ve sonuçlar mükemmel, sizede tavsiye ediyorum.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here